Miód będzie droższy

admin, 19.04.2011 , kategoria: Ceny Miodu

Miód będzie coraz droższy

Już kosztuje średnio 20 złotych za kilogram, a będzie drożej. Pszczelarze nie pozostawiają złudzeń: wysoka cena cukru i długa zima przełożą się na i tak wysoką już cenę miodu. Polska jest jednym z czołowych producentów miodu w Europie. Rocznie produkuje się go w naszym kraju około 18 tysięcy ton.miód,miody

Arkadiusz Potymko, pszczelarz z powiatu bartoszyckiego wyjaśnia, że obecna cena miodu wynika ze strat, jakie jakie wyrządziła ubiegłoroczna powódź na południu kraju. Pszczelarz dodaje, że w tym roku wiele rojów nie przetrwało długiej zimy. Podrożał też cukier, niezbędny do podkarmiania pszczół, co również odbije się na cenach miodu.

Wysoka cena miodu pszczelego podroży produkcję miodów pitnych. Jednak nabywcy nie odczują tego od razu – zapewnia Zdzisław Bukowski, Wytwórnia Win i Miodów w Nidzicy.

Polska jest jednym z czołowych producentów miodu w Europie. Rocznie produkuje się go w naszym kraju około 18 tysięcy ton.

Komentowanie zabronione.

skanowanie Lublin Nivona naprawa ekspresów Lublin PHILIPS drukowanie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin