Ceny miodu 28-07-2010

admin, 28.07.2010 , kategoria: Ceny Miodu

Z informacji Agrobiznesu wynika, że sytuacja na rynku miodu jest bardzo trudna. Spowodowana jest ona brakiem surowca i wysokimi cenamigryka zwyczajna miód gryczany

Mimo otwieranych nowych punktów skupu dla pozyskania surowca nie daje to oczekiwanych rezultatów. Do odbiorców trafia najwyżej 20 % tego, co w poprzednich latach. Być może ratunkiem będzie tańszy import-mówią przedstawiciele firm.

Jak donosi Agrobiznes, na taką sytuację duży wpływ miała tegoroczna pogoda w kratkę i duże straty w rodzinach pszczelich w wyniku powodzi. Wyjątkowo mało udało się zebrać miodów wiosennych , czyli z mniszka lekarskiego, maliny, czy roślin leśnych.

Niewiele regionów miało udane zbiory miodu rzepakowego. Teraz pokazuje się trochę miodu spadziowego liściastego. Obecna słoneczna pogoda daje szanse na lepsze zbiory miodu lipowego i gryczanego oraz z amerykańskiej rośliny, zwanej facelią.

Pszczelarze liczą na podwyżki cen, chociaż już jest znacznie drożej, niż w ubiegłym roku, kiedy zdaniem przetwórców stawki były znacznie zawyżone.

Ceny skupu miodu 

                zł/kg

wielokwiatowy          10,00-12,00

rzepakowy            10,00-12,00

akacjowy            14,00-15,00

Komentowanie zabronione.

skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin kopiarki warszawa wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis kopiarek convert Warszawa naprawa ksero Warszawa